Učenici prvog i drugog razreda Osnovne škole „Branko Radičević“ u Ravnom Selu prisustvovali su zanimljivom i edukativnom predavanju o značaju lične higijene i očuvanja zdravlja.
Na temu „Lična higijena“ sa najmlađim osnovcima razgovarala je Nataša Dudaš, patronažna sestra zaposlena u Medicinskom centru „Veljko Vlahović“. Kroz interaktivan razgovor, učenici su aktivno učestvovali, postavljali pitanja i razmenjivali iskustva o svakodnevnim higijenskim navikama.
Iz škole poručuju da su ovakve aktivnosti veoma značajne, jer se kod dece od najranijeg uzrasta razvija svest o važnosti očuvanja zdravlja, uz dobro poznatu poruku da je „čistoća pola zdravlja“.
Izvor: Moj Vrbas / Foto: OŠ „Branko Radičević“ Ravno Selo
Moj Vrbas
