Vučić: Memorandum o osnivanju Univerziteta Sveti Sava ogroman korak u pristupu obrazovanju

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da je potpisivanje Memoranduma o saradnji na osnivanju Univerziteta Sveti Sava između Republike Srbije i Srpske pravoslavne crkve ogroman korak napred u načinu, modelu, ali i pristupu obrazovanju budućih generacija.

Vučić je u Patrijaršiji u Beogradu, gde je Memorandum potpisan, istakao da narod bez obrazovanja nema budućnosti i da naša prosveta nikada nije bila odvojena od vere.

Naveo je takođe da će država pružiti svaku pomoć i podršku Univerzitetu Sveti Sava i ukazao da će na tom univerzitetu deca imati priliku da stiču izuzetno znanje i da baštine patriotizam i ljubav prema otadžbini.

Izvor:  Tanjug / foto: Tanjug/Miloš Milojević
 
Podeli vest: