Streljački klub „Univerzal-M“ iz Vrbasa organizuje 25. turnir u gađanju pištoljem velikog kalibra, koji će biti održan 9. maja na Strelištu kod Šlajza. Zainteresovani takmičari mogu se prijaviti najkasnije do 6. maja.
Takmičenje se odvija u pojedinačnoj konkurenciji, a učesnici gađaju iz stojećeg stava bez oslonca, na udaljenosti od 15 metara. Program obuhvata probnu seriju, zatim serije za rezultat, nakon čega slede polufinalni i finalni dueli najboljih takmičara.
Pravo nastupa imaju sva punoletna lica sa važećom ličnom kartom. Organizator obezbeđuje municiju, dok je dozvoljena i upotreba sopstvenog oružja uz obavezno poštovanje svih propisanih bezbednosnih mera.
Kotizacija za učešće iznosi 3.000 dinara i uključuje municiju, obrok i osveženje, a prijave se podnose putem mejla sk.univerzalm@gmail.com ili na broj telefona 060/052-74-63.
Organizatori ističu da na dan održavanja turnira neće biti moguće naknadno prijavljivanje, kao i da je ulaz na strelište dozvoljen isključivo prijavljenim takmičarima.
Izvor vesti: Moj Vrbas / Foto: Freepik
Moj Vrbas
