Počasnom paljbom sa Kalemegdana obeležen Dan pobede nad fašizmom

Pripadnici Garde Vojske Srbije izvršili su danas u Beogradu počasnu artiljerijsku paljbu sa Savske terase na Kalemegdanu povodom obeležavanja 9. maja – Dana pobede nad fašizmom.

Počasnoj artiljerijskoj paljbi prisustvovali su državni sekretar Mile Jelić, načelnik Vojnog kabineta predsednika Republike Srbije brigadni general Predrag Kraljević i komandant Garde Vojske Srbije pukovnik Vladimir Vukajlović, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Nakon podizanja državne zastave i intoniranja himne, pročitana je Naredba predsednika Republike i vrhovnog komandanta Vojske Srbije Aleksandra Vučića, na osnovu koje su pripadnici Garde izvršili počasnu artiljerijsku paljbu ispaljivanjem deset plotuna iz šest artiljerijskih oruđa.

Izvor: Tanjug / Foto: Tanjug/Ministarstvo odbrane i Vojska Srbije
 
Podeli vest: