Ova žena ne zna za sramotu! Jezive izjave blokaderske profesorke: Srbi su sami krivi za „Oluju“ (VIDEO)

Profesorka Dubravka Stojanović i jedna od ideologa blokadera javno je optužila Srbe za zločine počinjene tokom ustaške akcije „Oluja“
Iako je svima jasno da se radi o zločinu genocida i etničkom čišćenju, kada su hiljade srpskih civila, staraca, žena i dece stradali ili bili proterani sa svojih vekovnih ognjišta, Stojanovićeva ne propušta priliku da sve relativizuje i prebaci krivicu na srpski narod.

– Ono što nas treba da zanima, to je sama „Oluja“ i šta se zapravo tada desilo, ali moramo da uzmemo u obzir okupaciju četvrtine teritorije Hrvatske od 1991. do 1995. Proterivanje oko 800.000 Hrvata koji su živeli na tim teritorijama, koji su bili kompletno proterani 1991. To se desilo pre „Oluje“. Onda idemo na „Oluju“ kao taj veliki vojni poraz srpskih snaga i onda idemo u trećoj fazi na osvetu hrvatskih snaga preostalim srpskim civilima, koji, ili nisu imali snage da krenu u izbeglištvo ili su verovali da im se ništa neće desiti. Dakle, ta strašna odmazda koja je trajala mesecima posle „Oluje“ – rekla je ona.

Podsetimo, godišnjica akcije „Oluja“ i ove godine prate talas ogorčenja u javnosti koji izaziva činjenica da oni koji otvoreno relativizuju „Oluju“ i prebacuju krivicu na proterani narod, istovremeno pružaju najglasniju podršku uličnim blokadama i rušenjem Srbije!

Umesto pominjanja više od 250.000 ljudi koji su u jednom danu ostali bez svojih domova, imovine i predaka, bez trunke srama se plasira teza da su Srbi „sami krivi“ za ono što ih je snašlo.

Video možete pogledati ovde.

Izvor: Informer / Foto: ATA Images

 
Podeli vest: