Ministarka Pavkov potpisala ugovore o dodeli subvencija za svih pet nacionalnih parkova u Srbiji

Ministarka zaštite životne sredine Sara Pavkov potpisala je danas ugovore o dodeli subvencija za svih pet nacionalnih parkova u Srbiji, čime su obezbeđena sredstva za unapređenje zaštite prirode, očuvanje biodiverziteta i održivo upravljanje tim zaštićenim područjima.

Kako se navodi u saopštenju Ministarstva zaštite životne sredine, sredstva su dobili nacionalni parkovi Fruška gora, Đerdap, Tara, Kopaonik i Šar planina, a namenjena su za očuvanje, održavanje i unapređenje jedinstvenih prirodnih celina, njihovo održivo korišćenje i dalji razvoj eko turizma, za šta je Ministarstvo zaštite životne sredine opredelilo blizu 178 miliona dinara u ovoj godini.

Ministarka Pavkov istakla je da je reč je o našim biserima prirode, koji predstavljaju jedinstvene prostore u kojima se na poseban način prepliću izuzetne prirodne vrednosti, bogato kulturno nasleđe i značajni potencijali za održivi razvoj i eko-turizam.

Izvor: Tanjug / Foto: Tanjug/Ministarstvo zaštite životne sredine/Vanja Dumnić
 
Podeli vest: