Ekipa penzionera iz Vrbasa uspešno je nastupila na Pokrajinskom takmičenju penzionera u Zrenjaninu, koje je okupilo 54 ekipe iz različitih krajeva Vojvodine.
Vrbašani su se nadmetali u više sportskih disciplina, a nakon svih održanih takmičenja zauzeli su šesto mesto u generalnom plasmanu.
Posebno uspešan bio je nastup u košarci, gde je ekipa Vrbasa stigla do drugog mesta i srebrnog odličja. Za ostvareni rezultat takmičarima su pripali medalje i pehar.
Na ovogodišnjem pokrajinskom susretu učestvovale su 44 opštinske i deset granskih ekipa, pa ostvareni plasman predstavlja lep rezultat vrbaških predstavnika u brojnoj konkurenciji.
Pored sportskog nadmetanja, susret u Zrenjaninu bio je prilika za druženje i povezivanje penzionera iz različitih sredina. Nakon završetka disciplina, program je nastavljen zajedničkim ručkom i druženjem uz muziku.
Vrbaška ekipa tako je ovogodišnje pokrajinsko takmičenje završila sa peharom, medaljama i plasmanom među šest najboljih ekipa.
Izvor: Moj Vrbas / Foto: Grad Zrenjanin
Moj Vrbas
