Jubilarni Juniorski kup nacija okupio mlade bokserske nade iz deset zemalja u Vrbasu

Svečanim otvaranjem u Centru za fizičku kulturu „Drago Jovović“ počeo je 10. Juniorski kup nacija u boksu, međunarodno takmičenje koje je okupilo mlade boksere iz deset zemalja.

Pored Srbije, na turniru učestvuju reprezentacije Kazahstana, Azerbejdžana, Hrvatske, Samoe, Crne Gore, Engleske, Ujedinjenih Arapskih Emirata i Bosne i Hercegovine. Organizatori jubilarnog izdanja su opština Vrbas, Bokserski klub „Čarnok“ i Bokserski savez Srbije.

Ispred lokalne samouprave događaju je prisustvovao predsednik opštine Vrbas Milan Glušac koji je istakao da je Kup nacija postao deo sportskog identiteta grada i naglasio da opština nastavlja da podržava manifestacije koje okupljaju mlade sportiste iz različitih zemalja.

Član Organizacionog odbora Igor Škundrić rekao je da je odziv reprezentacija i ove godine izuzetno dobar, uprkos činjenici da se u istom periodu održava još nekoliko međunarodnih turnira za juniore. On je dodao da reprezentacija Srbije nastupa u najjačem sastavu, kao i da će rezultati ostvareni u Vrbasu imati važnu ulogu u daljim nastupima mladih takmičara na velikim evropskim takmičenjima.

Takmičenje traje do 15. juna, a ljubitelje boksa očekuje veliki broj zanimljivih i kvalitetnih mečeva.

Izvor vesti: Moj Vrbas / Foto: Vrbas.net
 
Podeli vest: