(VIDEO) Da li je Savino Selo za studente, ili propale DS funkcionere?!

Kišni dan i sumorne slike staraca obeležile su današnji studentski skup u Savinom Selu.

Kao po običaju okupio se mali broj ljudi iz Savinog Sela, ali su ovoga puta dominirali bivši DS funkcioneri, sada uglavnom penzioneri, poput Miodraga Šoškića i Novaka Jovovića.

Miodrag Šoškić je svima poznati decenijski pomoćnik direktora medicinskog centra, pa i Opšte bolnice Vrbas. Priča se da je iz SPSa prelazio u JUL, pa u G17+, pa kod Karića kada se drmalo, pa u DS. I to uvek u stranku u kojoj je bio novi direktor, a sve kako bi zadržao svoju poziciju. Pravnik za koga kažu da je sprovodio naširoko čuvene tendere, usitnjavajući javne nabavke, i ukrupnjavajući svoje hektare zemlje u Savinom, pa i stanove u Novome Sadu. Za ovakav rad nagrađen je od strane DSa 2009. god mestom načelnika opštinske uprave Vrbas, gde je nastavio po uhodanom načinu rada. Istakao se i po stručnom sunovratu u radu uprave, a o korišćenju položaja za ljubavne afere ovoga savinoselskog lole iz toga perioda bolje govore Savinoselci.
Prisutni drugi penzioner-student je Novak Jovović, takođe javnosti poznat kao telesna garda njegovog brata, Miodraga Miće Jovovića, bez koga poslednjih 30 godina nijedna odluka nije mogla biti doneta u DSu Vrbas, pa i šire. Brat je bratu u vreme vlasti DSa darovao da rukovodi Trećom mesnom zajednicom. Priča se da je Novak itekako bratovljevu vlast umeo da iskoristi kroz prm nameštanje izvođača za betoniranje trotoara, ravnanje atarskih puteva ili grebanja od pokrajinske fondove gde se „bata“ itekako pitao.

Osim pomenute dvojice asova, prisutan je bio i Aleksandar Krunić, čovek zvani Saobraćajni znak. Vozači opštine Vrbas pamtiće ga kao člana veća za vreme DSa koji je postavio nikada veći broj saobraćajnih znakova, i potrebnih, al još više nepotrebnih pored puteva. Kažu da mu je revnost bila jako isplatljiva, skoro kao i pojedina renoviranja ustanova po Vrbasu, kada je i znatno uvećao broj kvadrata u posedu. Ipak, da je živ čovek i da nije samo radio u svoju korist, govore svedoci. Kažu da je umeo više nego da se opusti po vrbaškim kafanama, a i u kancelariji u samoj opštini.

Sa druge strane, naspram ovih „dokazanih“ funkcionera DSa, stajale su pristalice i simpatizeri Srpske napredne stranke koji su i ovoga puta mirno ćutali na uvrede i dobacivanja DS kadrova sa jasnom porukom da Srbija pobeđuje!

Čitav događaj upotpunili su plaćeni statisti obučeni u vojne uniforme koji su se osetili na alkohol i koji su posrtali ulicom, paradirajući do groblja, gde su potom podeljene dnevnice zbog kojih su i došli u ovo naše malo selo.

Kako god bilo, Srbija će pobediti večito gladne funkcionere DSa i plaćenike, a narod neka pogleda snimke i slike, i priseti se ne tako davnih vremena kada su zbog istih ovih ljudi završili na ulici i bez posla, dok se samozvana DS elita bahatila na račun sirotinje jedući jastoge i hobotnice u restoranu Centra za fizičku kulturu.

Da li je Savino Selo za studente, ili propale DS funkcionere?!
Aleksandar Krunić – saobraćajni inspektor

Da li je Savino Selo za studente, ili propale DS funkcionere?!

Miodrag Jovović i Miodrag Šoškić

Izvor: Moj Vrbas / Foto: Moj Vrbas

 
Podeli vest: