Inicijative za uvođenje interneta u ruralne delove Srbije pod nazivima „WiFi4WB“ i „Rural Broadband Rollout“ počele su danas aktiviranjem besplatnih javnih vajfaj mreža u opštinama Lajkovac i Žabari, a mreže su u Beogradu svečano pustili u rad predsednik Vlade Srbije prof. dr Đuro Macut, ambasador EU u Srbiji Andreas fon Bekerat i ambasadorka Nemačke Anke Konrad.
Macut je rekao da su ova dva projekta upravo ono što Evropska unija u svojoj suštini jeste, a to je povezivanje ljudi, ekonomija i društava.
„Druga faza izgradnje širokopojasne mreže u ruralnim područjima, koja se radi u saradnji sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj, suštinski predstavlja investiciju u budućnost sela, i time se direktno pomaže i ostanku i opstanku i sela i ljudi u ovim zajednicama“, rekao je Macut.
Moj Vrbas
